Loading...
  • Sokolovská 689/115, budova Rustonka 1, Praha 8
  • Po + St 9:00 - 18:00, Út + Čt 9:00 - 17:00, Pá 9:00 - 15:00

BIG VISION FOR ALL koncept Rodenstock

Jsme hrdým partnerem společnosti Rodenstock, která přichází s novým konceptem BIG (Biometric intelligent glasses) VISION FOR ALL. Jde o vytvoření dokonale padnoucích brýlí vytvořených na základě sběru biometrických dat při refrakci z každého jednotlivého oka a integrace těchto dat přímo do brýlové čočky. Takto vznikne nejpreciznější brýlová čočka na trhu, respektující všechny aspekty vašeho oka. Díky tomu získáte nejostřejší možné vidění nejen do dálky, na střední vzdálenost i do blízka, ale i při pohledu do periferních oblastí.

Naše oči vykonají až 250 000 pohybů každý den, čili se nachází v nepřetržitém dynamickém stavu při zaostřování na všechny možné vzdálenosti a zároveň při periferním vnímání pomáhajícím s prostorovou orientací.

Délka oka a jeho tvar je jedinečná u každého z nás. Stejně tak se liší i bod nejostřejšího vidění. Pro zajištění dokonalého vidění je tedy nutné umět vypočítat parametry brýlové čočky na základě naměřených dat u konkrétního oka. Přesto je drtivá většina současných progresivních brýlových čoček standardizována na základě průměrných údajů. Při kombinaci jednotlivých parametrů oka (jeho délka, sférická mohutnost rohovky, astigmatická mohutnost rohovky a hloubka přední komory) dojdeme k závěru, že použití standardizované čočky bude precizně vyhovovat pouze 2% populace.

To je důvod, proč firma Rodenstock přichází s tímto konceptem a využívá dat naměřených DNEye Scannerem, který měří údaje z více než 1500 záměrných bodů v každém oku. Během vyšetření vám změříme délku oka, optickou mohutnost i tloušťku rohovky, hloubku přední komory oka, velikost zornice za různých světelných podmínek, optickou mohutnost čočky a délku sklivce. Zároveň měříme aberace nižších i vyšších řádů, které vedou ke zkreslení obrazu. Na základě těchto dat pak již vybereme odpovídající čočku přímo pro vás tak, aby vyhovovala přesně k tomu účelu, k němuž brýle používáte.